zafer yenal

Prof. Dr. Zafer Yenal

Boğaziçi Universitesi Sosyoloji Bölümü

Seden’i üç yıl kadar önce Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Merkezi’nin yeniden yapılandırılması üzerine çalıştığımız dönemde tanıdım. Bu merkez yıllar önce kurulmuş olmasına rağmen etkin bir şekilde faaliyet gösteremiyordu. Üniversitede bütçe sorunları vardı.

Seden İnsan Kaynakları alanındaki muazzam tecrübesi ve üstün networking becerileriyle bu zor sürecin altından başarıyla kalkmamıza çok büyük katkı sağladı. Organizasyon ve işletme modelinin kurgulanması gibi daha makro süreçlerden gündelik işleyişte karşımıza çıkan küçük sorunlara kadar varıncaya kadar birçok detayda çözüm üretici, vizyoner, sakin, özverili yaklaşımıyla her zaman bize hem yol gösterici hem de büyük motivasyon kaynağı oldu. Bu alanda özellikle start-up işletmeler, inovasyon hubları, STK’larla iş birlikleri gibi konularda yenilikçi yaklaşımları ve açılımları Onun sayesinde öğrendik. Bugün Kariyer Merkezimiz öğrencilerin akademik ve profesyonel kariyer gelişimine destek vermede Türkiye’nin en yetkin ve etkin kurumları arasında yer alıyor. Seden’in katkıları olmasaydı bu başarılı performansı göstermemiz ancak bir hayal olarak kalacaktı.

Seden’i üç yıl kadar önce Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Merkezi’nin yeniden yapılandırılması üzerine çalıştığımız dönemde tanıdım. Bu merkez yıllar önce kurulmuş olmasına rağmen etkin bir şekilde faaliyet gösteremiyordu. Üniversitede bütçe sorunları vardı. Seden İnsan Kaynakları alanındaki muazzam tecrübesi ve üstün networking becerileriyle bu zor sürecin altından başarıylü kalkmamıza çok büyük katkı sağladı. Organizasyon ve işletme modelinin kurgulanması gibi daha makro süreçlerden gündelik işleyişte karşımıza çıkan küçük sorunlara kadar varıncaya kadar birçok detayda çözüm üretici, vizyoner, sakin, özverili yaklaşımıyla her zaman bize hem yol gösterici hem de büyük motivasyon kaynağı oldu. Bu alanda özellikle start-up işletmeler, inovasyon hubları, STK’larla işbirlikleri gibi konularda yenilikçi yaklaşımları ve açılımları Onun sayesinde öğrendik. Bugün Kariyer Merkezimiz öğrencilerin akademik ve profesyonel kariyer gelişimine destek vermede Türkiye’nin en yetkin ve etkin kurumları arasında yer alıyor. Seden’in katkıları olmasaydı bu başarılı performansı göstermemiz ancak bir hayal olarak kalacaktı.

İncele Gizle
Melis Melikoğlu

Melis Melikoğlu

Unilever Global İşe Alım Müdürü

Uluslararası ve Global alanda kariyer yapmak, zorluklarla ve belirsizlikle başa çıkabilme yeteneği, değişimi yönetme gibi birçok farklı yetkinliği gerektirmekte. Global kariyer paha biçilmez bir deneyim.

Seden’in tamamen farkındalık kazandırmaya yönelik, cesur ve derin sezgisel koçluk stili, kendinizin daha önce keşfetmediğiniz yönlerinizi dahi anlamanıza ve açığa çıkartmanıza yardımcı oluyor. Dinleme yeteneği, durumu hızlı kavrayışı ve dürüst yaklaşımı Seden’I farklılaştıran özellikleri oldu. Ufkumu Turkiye’den global arenaya çıkarmamda ve kariyerimde yakaladığım ilerlemeyle birlikte Londra’da kariyerimi devam ettirme hedefime yardımcı olan önemli bir dönüm noktasi oldu. Seden bana görünenin ötesinde mevcut durumu algılamak ve engelleri firsatlara çevirmeye yönelik perspektif kazandırdı. Seden sayesinde, kariyer hikayem, keyifli bir yolculuğa dönüştü.

Uluslararası ve Global alanda kariyer yapmak, zorluklarla ve belirsizlikle başa çıkabilme yeteneği, değişimi yönetme gibi birçok farklı yetkinliği gerektirmekte. Global kariyer paha biçilmez bir deneyim. Seden’in tamamen farkındalık kazandırmaya yönelik, cesur ve derin sezgisel koçluk stili, kendinizin daha önce keşfetmediğiniz yönlerinizi dahi anlamanıza ve açığa çıkartmanıza yardımcı oluyor. Dinleme yetenegi, durumu hızlı kavrayışı ve dürüst yaklaşımı Seden’I farklılaştıran özellikleri oldu. Ufkumu Turkiye’den Global arenaya çıkarmamda ve kariyerimde yakaladığım ilerlemeyle birlikte Londra’da kariyerimi devam ettirme hedefime yardımcı olan önemli bir dönüm noktasi oldu. Seden bana görünenin ötesinde mevcut durumu algılamak ve engelleri firsatlara çevirmeye yönelik perspektif kazandırdı. Seden sayesinde, kariyer hikayem, keyifli bir yolculuğa dönüştü.

İncele Gizle
WhatsApp Image 2021-08-23 at 10.46.56

Volkan Pirinçci

Hayata Destek Derneği Operasyonlar Koordinatörü
Seden ile profesyonel olarak çalıştığım sivil toplum kuruluşunun yönetici koçluğu programı sayesinde tanıştım.Kendime dönmeyi ve iç görü geliştirmeyi bir yolculuk gibi düşünürsem Seden  harika bir yol arkadaşıydı. Pozitif enerjisiyle, doğru sorularla ve desteğiyle hayattaki ritmimi, iş ve özel hayatta kurduğum ilişkilerin dinamiklerini, iç motivasyon kaynaklarımı anlamama yardımcı oldu. Her seans yeni bakış açıları kazandığımı söyleyebilirim. Benim için kesinlikle keyifli ve keşif dolu bir yolculuktu...
elif-demir

Elif Demir

Hayata Destek Derneği İnsan ve Kültür Yöneticisi
Seden ile yollarımız çalıştığım sivil toplum kuruluşuna verdiği gönüllü koçluk desteği sayesinde kesişti. Profesyonel olduğu kadar bir o kadar da dost, samimi görüşmelerimizde elde ettiğim farkındalıkları hızlıca aksiyonlara dönüştürmemde payı çok büyük… Seden’i farklı kılan en önemli özelliği ise, bu yolculuğu seanslara sıkıştırmadan her an yanında olduğunu hissettirmesi ve güçlü bir bağ kurması.. Tatlı dilli, bol neşeli, yüksek enerjili olmasının yanı sıra, kimi zaman da zorlayıcı ve tutumuyla sizi direkt çözüme götüren yetenekli bir koç..

Somut ve yenilikçi yaklaşımlarıyla iş ve özel hayatımda etki ettiği alanlar sayesinde yoluma daha sağlam ve emin adımlar ile devam ediyorum…
Ge Health

GE Healthcare

Üst Düzey Yönetici

Her şeyden önce Seden; içinde bulunduğunuz durumda göremediğiniz bazı kör noktaları fark etmenizi sağlıyor. Bunları Sizin keşfetmenizi sağlayan koçluk tarzı ile hem konuların üzerinde Sizi düşündürüyor hem de aksiyon almanız konusunda yüreklendiriyor.

Seden ile çalışmamda belirlediğim aksiyonları hayata geçirirken pozitif yönlendirmeleri ve bunları Sizinle yakından takip etmesi sayesinde geliştiğimi ve konulara bakış açımın değiştiğini gözlemledim. Kendisi ile daha önce tanışmış olmayı isterdim.

Her şeyden önce Seden; içinde bulunduğunuz durumda göremediğiniz bazı kör noktaları fark etmenizi sağlıyor. Bunları Sizin keşfetmenizi sağlayan koçluk tarzı ile hem konuların üzerinde Sizi düşündürüyor hem de aksiyon almanız konusunda yüreklendiriyor. Seden ile çalışmamda belirlediğim aksiyonları hayata geçirirken pozitif yönlendirmeleri ve bunları Sizinle yakından takip etmesi sayesinde geliştiğimi ve konulara bakış açımın değiştiğini gözlemledim. Kendisi ile daha önce tanışmış olmayı isterdim.

İncele Gizle
özlem yeşildere yenidenbiz

Özlem Yeşildere

YenidenBiz Dernek Başkanı

Seden, YenidenBiz Derneğinde iki yıldır Aday Geliştirme Grubumuzun liderliğini yürütüyor. YenidenBiz, iş hayatına ara vermiş, geri dönmek isteyen deneyimli, donanımlı kadınlara destek olmak amacıyla kuruldu. Bu kapsamda en önemli faaliyetlerimizden biri, işe dönmek isteyen adayları gerek eğitimlerle gerek koçluk ve mentorluk faaliyetleri ile tekrar iş hayatına hazırlamak.

Seden, aday geliştirme faaliyetlerimizi daha da profesyonel bir ortama taşıdı. Aday geliştirme eğitimlerinin tasarımı, içeriği, eğitmenlerle iş birliği konularında aktif rol aldı. Hem teknik becerileri hem de sosyal becerileri geliştiren eğitim altyapısını güçlendirerek daha çok kadının işe dönme yolculuğunu zenginleştirdi. EMCC desteği ile hayata geçirdiğimiz mentorluk programında 3. ve 4. dönemlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesine liderlik etti. Yönetim Kurulunda Kadın ve Yanındayız Derneklerinin temsilcilerinin de desteklerini de alarak Türkiye’nin önde gelen yöneticilerinin de adaylarımıza destek vermesini sağladı. Seden hem çok kıymetli bir ekip arkadaşı hem de stratejik bakış açısı geniş bir bir liderdir.

Ekran Resmi 2021-03-20 10.25.59

Hakan Arıcı

Netsparker Security Engineering Manager

Seden Hanım ile çalışmalarımız oldukça verimliydi. Oturumlarımız sırasında, adeta mühendislik eseri oldukça isabetli sorularla, üzerinde çalıştığımız hususlarda benim için en doğru cevapları kendi kendime vermem hususunda beni teşvik etti. Bu cevapları kendime vermeden kesinlikle bu kadar başarılı çıktılar alamazdım. Sadece haftalar içerisinde, uzun süredir benim için içinden çıkılmaz hale gelmiş ve stres yönetimini imkansızlaştıran kara deliklerden tamamen kaçabilmeyi birlikte başardık.

Seden Hanım'la her bir koçluk seansımız; öğretici, fevkalade geliştirici ve oldukça etkiliydi. Birlikte geliştirdiğimiz, şahsen yaşadığım zorluklara özel tasarlanmış pratikleri bugün dahi uygulamaya devam ediyorum. Bu deneyim benim bir yönetici olarak zeminimi farketmemi, üzerine inşa ederken doğru adımlar atmamı ve netice olarak kariyerimde hız kazanmamı sağladı.

Seden Hanım ile kendim de tekrar çalışmak istediğim gibi, aynı zamanda kariyerinde nazik bir "itelemeye" ihtiyaç duyan tüm meslektaşlarıma naçizane tavsiye ediyorum.

Seden, YenidenBiz Derneğinde 2 yıldır Aday Geliştirme Grubumuzun liderliğini yürütüyor. YenidenBiz, iş hayatına ara vermiş,  geri dönmek isteyen deneyimli, donanımlı kadınlara destek olmak amacıyla kuruldu. Bu kapsamda en önemli faaliyetlerimizden biri,  işe dönmek isteyen adayları gerek eğitimlerle gerek koçluk ve mentorluk faaliyetleri ile tekrar iş hayatına hazırlamak. Seden, aday geliştirme faaliyetlerimizi daha da profesyonel bir ortama taşıdı. Aday geliştirme  eğitimlerinin  tasarımı,  içeriği, eğitmenlerle işbirliği konularında aktif rol aldı. Hem teknik becerileri hem de sosyal becerileri geliştiren eğitim altyapısını güçlendirerek daha çok kadının işe dönme yolculuğunu zenginleştirdi. EMCC desteği ile hayata geçirdiğimiz mentorluk programında 3. ve 4. dönemlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesine liderlik etti. Yönetim Kurulunda Kadın ve Yanındayız Derneklerinin temsilcilerinin de desteklerini de alarak Türkiye’nin önde gelen yöneticilerinin de adaylarımıza destek vermesini sağladı. Seden hem çok kıymetli bir ekip arkadaşı hem de stratejik bakış açısı geniş bir bir liderdir.

İncele Gizle